Proč studovat angličtinu

Nikdy se nepřestávej učit

Studium angličtiny je v současné době povinnou součástí výuky na základních školách. To samo o sobě neznamená, že školák nebo student ví, proč je pro něj studium angličtiny důležité.

Důležitá je motivace

Vědět proč danou látku studuji je základním předpokladem toho, že se ji budu chtít naučit. I když na školách vyučuje řada profesionálů, někdy nebývá opodstatnění významu studia angličtiny věnováno příliš mnoho času.

Chcete informace, tak se učte

Hlavním důvodem, proč studovat angličtinu je dostupnost informací. Čeština je fajn jazyk, a na „českém internetu“ lze dohledat řada zajímavých témat. Existuje však řada informací, které v češtině nejsou dostupné. Angličtina sice není jazykem s největším počtem mluvčích nicméně je to jazyk, který vládne internetu. Nový software je dostupný v první řadě v angličtině. Navíc pomocí angličtiny se domluvíte s většinou světa.

Zajímavé je srovnání některých témat na české a anglické wikipedii. Popis v angličtině bývá často obšírnější. Občas se také stává, že dané téma není v češtině přeloženo vůbec.

Od knih až po online hry

Další zajímavou kapitolou jsou knihy, ty v angličtině bývají často dostupné zdarma. Ne každý preferuje přijímání informací formou čtení, proto může studenta základní nebo střední školy zaujmout možnost využití znalosti angličtiny při hraní online her. Pokud navíc neradi čtete titulky, a chcete si užít sledování filmu s originálními zvukovými efekty, je to další důvod, proč se angličtinu naučit.

Čím větší specializace, tím menší trh

Pokud se chcete hlouběji specializovat na nějaké téma, nezbývá, než se angličtinu naučit, protože daná publikace v češtině není vůbec dostupná. Důvodem je, že čím větší specializace, tím menší trh. Překlad specializovaných publikací, které by si v lepším případě zakoupilo pouze pár lidí, se nevyplatí.

Můžete začít studovat ihned – odkaz na aplikaci pro výuku angličtiny