Proč studovat ACCA? Certifikace v účetnictví – Association of Chartered Certified Accountants

ACCA - Certifikace v účetnictví – Association of Chartered Certified Accountants

Proč studovat ACCA?

Důvodů ke studiu je hned několik. Jde o nejpokrokovější Asociaci účetních na světě, která Vám poslouží jako brána k rozvíjející se účetní profesi a pomůže dosáhnout úspěchu. ACCA má ve světě dobrou reputaci, o čemž svědčí i fakt že má více než 208 tisíc členů a 503 tisíc studentů v 179 zemích. Získáním celosvětově uznávané kvalifikace získáte přístup k volným pracovním místům Kromě toho, že získáte světově uznávanou kvalifikaci získáte také díky Careers Job Board přístup k bohatým radám a tisícím volných pracovních míst.

Zaměstnavatelé ACCA věří

ACCA má 110 let zkušeností díky čemuž si získalo důvěru zaměstnavatelů v poskytování kvalifikovaných odborníků. Pracuje s více než 7300 ověřenými zaměstnavateli a s více než 80 partnery v účetnictví po celém světě. Zaměstnavatelé vědí, že ACCA je známkou profesní excelence.

Stanete se součástí aktivní sítě

Networking je zásadní při budování kariéry. Když se stanete studentem ACCA, budete mít příležitost komunikovat se spolužáky prostřednictvím virtuální studijní komunity a účastnit se osobních setkání ve vaší oblasti, kde žijete. Jakmile se stanete členem, získáte automaticky přístup k celosvětové síti finančních profesionálů prostřednictvím skupiny členů na LinkedIn.

ACCA je flexibilní

ACCA zajišťuje nejvyšší úroveň podpory a flexibility. K dispozici jsou možnosti fulltime nebo parttime studia či samostudia. Můžete se dokonce školit online prostřednictvím nástroje ACCA – X uživatelsky přívětivého online studijního programu, poskytuje kvalitní cenově dostupné nebo dokonce bezplatné kurzy. Možné je také získat dodatečný titul k Vašemu jménu. Můteže doknce získat titul BSc v aplikovaném účetnictví z Oxford Brookes University nebo magisterský titul v oblasti odborného účetnictví na University of London současně se studiem při studiu ACCA kvalifikace. Poskytována je možnost specializace, která Vám dovolí stát se odborníky ve Vámi vybrané oblasti.

Kvalita a reputace jsou stejně důležité

Kvalifikace ACCA zrcadlí reputaci dokonalosti, integrity a zodpovědnosti. Reputaci, s kterou budete spojování od okamžiku, kdy začnete studovat. Učební materiály, které využijete, a lidé, kteří Váš budou učit musí splňovat vysoké standardy. Approved Learning Partners jsou pečlivě vybráni a pravideleně hodnoceni. ACCA rovněž poskytuje rady a podporu členům, vládám, organizacím, regulátorům a zaměstnavatelům a podporuje a poskytuje výzkum, který pomáhá informovat a formovat budoucnost účetnictví a podnikání.

ACCA je zde, aby vás podpořilo

ACCA abízí rozsáhlou podporu online a prostřednictvím 95 celosvětově rozmístěných kanceláří a center. Dostanete přístup k online materiálům včetně osnov a studijních příruček, posledních zkoušek, pokynů testovacího týmu a článků zkušených odborníků v oboru. ACCA pracuje na tom, aby byly zkoušky flexibilní a pohodlné, a jde o jedinou asociaci účetních s kontaktním střediskem pro studenty operujícím 24 hodin denně, 365 dní v roce. Pokud není Vaším rodným jazykem angličtina a proto potřebujete dodatečnou pomoc a podporu, můžete využít BPP University English Language Support for ACCA, která Vám může poskytnout podporu přizpůsobenou pro každou zkoušku, kterou absolvujete.

Jak začít?

Pro přihlášení ke studiu je potřeba:

  • Identifikační průkaz jako řidičský průkaz, pas nebo rodný list
  • Dosvědčit, že splňujete minimální požadované vzdělání – vysvědčení o maturitní zkoušce, nebo bakalářský nebo magisterský diplom
  • Oficiální překlad každého dokumentu, který není v angličtině, poskytnutý licencovaným překladatelem, který je oprávněný k poskytnutí překladatelských služeb
  • Vybrat vhodnou platební metodu – platební karta, PayPal atd.

Registrace: https://www.accaglobal.com/acca-registration-intro.htmlZdroj: https://www.cfainstitute.org/en/programs/cfa