Jules Verne – literární génius

Populární certifikáty v oblasti IT

Čtenáři Jules Verna jsou dobře seznámeni s širokým záběrem jeho děl. Autor poutavým způsobem předává znalosti z různých oblastí lidského poznání, a zároveň v čtenáři vzbuzuje nadšení a zájem o tyto oblasti.

Poutavý styl výuky

Tento styl předávání informací a vzdělávání čtenáře je pro autora jedinečný. Široký záběr jeho děl přináší bližší poznání světa ve všech oblastech vědění.

V díle Tajuplný ostrov je popsán komplexní proces výroby nástrojů od nalezení nerostných surovin, přes hutnické a kovářské práce až k výslednému produktu. Stejně tak se zde autor zabývá výrobou různých potravin, chemických sloučenin a způsoby určení zeměpisné šířky a délky bez pomoci přístrojů.

Autorovi knihy jsou vpodstatě jakési zábavné učebnice.

Možné scénáře vývoje

Jules Verne se považuje za jednoho ze zakladatelů žánru vědeckofantastické literatury. V jeho dílech nalezneme zamyšlením nad různými možnými scénáři budoucího vývoje. Zabývá se pokrokem a předpovídá věci, které si v té době lidé těžko dokázali představit. Byl to právě Jules Verne, který prohlásil, že „Všechno, co si někdo dokáže představit, může někdo uskutečnit.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *