Certifikace ve Financích – FMVA (Financial Modeling and Valuation Analyst) – online studijní program finančního modelování a oceňování

Kvalitní vzdělání

FMVA (Financial Modeling and Valuation Analyst) je kompletní online studijní program, který absolventům zabere průměrně 6 měsíců. FMVA je určen pro finanční analytiky, kteří chtějí být lepší než konkurence. V rámci programu student získá doživotní přístup k materiálům, včetně 7 volitelných kurzů k zopakování základů, 9 základních kurzů pro vybudování silného základu ve finančním modelování a oceňování a 3 povinně volitelných kurzů, které studentovi umožní zaměřit se na konkrétní téma.

Volitelné kurzy k opakování základů se zaměřují na témata jako základy účetnictví, čtení finančních výkazů, základy fixního příjmu, excelovský crash kurz, úvod do korporátních financí, matematika pro firemní finance, základy modelování v Excelu, knihovny modelů a šablon.

Základní kurzy, které jsou povinné pak zahrnují základy finanční analýzy, vytváření finančního modelu v Excelu, modely oceňování podniků, rozpočtování a forcasting, FP & A forcasting měsíčního cash flow, citlivostní analýzya a scénáře, dashboardy a vizualizace dat, PowerPoint a Pitchbooks, pokročilé finanční modelování a oceňování.

Povinně volitelné kurzy, z kterých si student vybírá 3 pak zahrnují pokročilé vzorce v Excelu, finanční modelování nemovitostí, finanční model startupu nebo e-commerce, finanční model a oceňování, fúze a akvizice, LBO modelování, firemní a obchodní strategie.

Cena celého studijního programu se pohybuje v řádu pár stovek dolarů.


Zdroj: https://corporatefinanceinstitute.com/certifications/financial-modeling-valuation-analyst-fmva-program/