Kontrola mysli a blokování duchovního rozvoje

Kontrola mysli

V předchozích článcích je kontrola mysli popsána jako nástroj organizované skupiny používaný k mučení a zneužívání jednotlivců. Jak již bylo uvedeno, alespoň částečně lze jako obranu proti některým nástrojům kontroly mysli využít hudbu do sluchátek, protože jsou tyto nástroje postaveny na zvuku.

V podstatě každý člověk je potenciální obětí kontroly mysli prováděné organizovanou skupinou, bez ohledu na politické přesvědčení, náboženství nebo životní postoj.

Nicméně v rámci hledání dalších účinných metod proti kontrole mysli se nabízí otázka, zda lze jako obranu proti těmto metodám využít duchovní rozvoj.

Zkoumáním různých náboženských a filozofických směrů byste pravděpodobně narazili na problematiku tzv. čaker. Z mého pohledu jsou čakry něco, co propojuje filosofické směry a jednotlivá náboženství. Je to takové shrnutí toho, jak dosáhnout duchovního rozvoje. V podstatě hlavní myšlenka je o tom, že si vyřešíte emoce, komplexy, rozvinete sebedůvěru, nezávislost, odpustíte sobě i ostatním, naučíte se milovat nejen z pohledu sexuálního ale obecného ve vztahu k celému systému. Rozvinutím všech sedmi čaker se naladíte na něco jako pozitivní energetická úroveň.

Co se týče ve využití proti kontrole mysli, tak záleží na postavení daného člověka. Pokud se již člověk nachází v situaci, že je ničen organizovanou skupinou mimo jiné pomocí pokročilých metod kontroly mysli, tak se na tuto pozitivní energickou úroveň naladí jen těžko, protože nástroje kontroly mysli jsou založené na snaze člověka zničit a srazit na kolena, a od něčeho jako rozvoj čaker je násilím odrazován, včetně víry, že se bude mít dobře.

Na druhé straně si vezměme osobu, která není v situaci, že by pro někoho představovala riziko nebo hračku a není v situaci systematicky likvidovaného člověka, alespoň prozatím. Tato osoba může rozvojem čaker a přeladěním na pozitivní energetickou úroveň dosáhnout snad nejdůležitějšího pokroku v oblasti nejen duchovního, ale celkového rozvoje člověka. Zde je otázka, zda tímto na sebe daná osoba neupozorní a neudělá ze sebe terč. Lidi, kteří to chtějí zkusit, mají možnost. Odkaz na článek o čakrách je zde. Doporučuje se začít čtvrtou čakrou.

Z mého hlediska jsou to, čemu se říká čakry nástroj na dosažení rozvoje člověka, kdyby se jejich rozvoj podařil každému, měli bychom se dobře. Bohužel tento rozvoj je v současné době blokovaný pomocí sofistikovaných metod kontroly mysli. Proto osoba, která je již delší dobu týrána a zneužívána pomocí metod kontroly mysli by měla v první řadě řešit to, aby se o tomto problému začalo veřejně mluvit, bez ohledu na další mučení, protože boj jedince vůči těmto nelidským metodám je omezený.

Lidé, kteří se snaží bojovat za lepší svět by se měli aktivně stavět proti kontrole mysli, protože mimo fakt, že se jedná o zločiny proti lidskosti, jde o jasnou překážku v rozvoji celé společnosti. Lidé, kterým je to jedno by se měli zapojit už jenom z důvodu, že můžou být další na řadě.

Z tohoto hlediska by bylo vhodné, kdyby se alespoň některé náboženské subjekty disponující kapitálem postavili za takto týrané jedince a vyjádřili nesouhlas s tím, co se děje. Už jen proto, že je to v rozporu s jejich vírou.