Dělali to nacisti, dělali to komunisti, děje se to teď, ale nikdo nemá odvahu o tom mluvit

Kontrola mysli

Problém kontroly mysli, která byla více popsána v předchozím článku (odkaz zde) je zásadním problémem, kterému naše společnost čelí, protože jak nové nástroje tak nástroje vyvinuté před desítkami let jsou zneužívány mimo jiné k mučení obyvatel České republiky.

Problém kontroly mysli jde v současné době ruku v ruce s rozsáhlou korupcí (víc jak 500 lidí) a zneužíváním úřadů. K umlčení jedinců jsou využívány média, státní úřady včetně policie, zdravotnictví a velké firmy, které k celé struktuře organizovaného zločinu neodmyslitelně patří. Fakt, že byla kontrola mysli používána i za předchozích režimů jako nacismus nebo komunismus svědčí o jakési tradici metod kontroly mysli, které pokračují i v dnešní demokratické společnosti. Ačkoliv jde o hrubé porušení lidskosti a všech základních dokumentů, na kterých demokracie stojí, situace se nemění, spíše zhoršuje, protože díky pokroku v oblasti např. signálů, pomocí kterých se mimo jiné kontrola mysli vykonává se problém stále zhoršuje.

V dnešní době je problém týkající se této otázky o to horší, že je neustále omíláno, že žijeme v demokracii a máme svá práva. Realita je bohužel jinde. Dochází tedy k rozštěpu mezi tím, co tvrdí média a politici a realitou. Pro oběti je to o to horší, že jsou obklopeni propagandou toho, že něco takového je nesmysl. Další nevýhoda oproti předchozím režimům je v tom, že ačkoliv ti u moci činili zvěrstva, oběti měli alespoň nějakou naději, protože jak nacismus tak komunismus měl své nepřátele. Bohužel oběť kontroly mysli v demokratické společnosti v ČR v dnešní době může těžko očekávat, že se jí někdo zastane. Už jen proto, že problém kontroly mysli je aktuální všude po světě, a dokonce demokracie, které jsou pokládány za vzor nejsou schopné tomuto problému čelit.

Jak již bylo psáno v předchozím článku, jediné řešení je, že se o tomto problému začne společnost bavit. Řešení “shora” od politiků přes úřady až k občanům je bohužel v nedohlednu, proto je důležité řešení “zdola“. Tedy začít o tomto problému alespoň veřejně mluvit, bez ohledu na sankce, které takové jedince týkají.