V prvním půlroce 2020 vzrostlo předepsané smluvní pojištění v ČR na 71,3 miliardy korun. Pojištění lze sjednat i online.

V prvním půlroce 2020 došlo k nárůstu předepsaného smluvního pojištění v ČR dle metodiky ČAP na 71,3 miliardy korun. Předepsané smluvní pojištění tak narostlo oproti prvnímu půlroku 2019 činí 3,8 procenta. [1]

Dle sumy předepsaného smluvního pojištění vede neživotní pojištění, které činilo 67,5 %. Oproti tomu životní pojištění činilo jen 32,5 %. Nárůst neživotního pojištění činil 4,6 %, životní pojištění rostlo jen o 2,4 %. Podíl neživotního smluvního pojištění na celkovém smluvním pojištění se tak oproti předchozímu období ještě zvýšil. [1]

Pojištění lze sjednat online

V dnešní době existuje řada pojistných produktů, které můžou být sjednány z pohodlí domova. Vyplníte údaje, zaplatíte a následně obdržíte dokumenty e-mailem, pojišťovnu tedy není třeba navštěvovat.

Přes internet lze sjednat např. cestovní pojištění, pojištění nemovitosti a domácnosti, odpovědnosti za škodu, povinné ručení, úrazové pojištění nebo pojištění zvířat.

Pojištění lze sjednat kliknutím na některou ze zobrazovaných reklam. Při sjednání pojištění nemovitosti a domácnosti online můžete využít slevový kupon M15WV1VXL8 , který Vám zajistí slevu 15 %.

Zlepšení procesu zřízení pojištění přináší na jedné straně větší pohodlí pro zákazníka, na druhé straně automatizaci celého procesu pro poskytovatele, která by měla zajistit nižší náklady.

Z hlediska rizik umožňuje prodej služby online možnost ustát nepříznivou událost, která vede k omezenému pohybu občanů.

Zdroje:

[1] http://www.cap.cz/images/statisticke-udaje/vyvoj-pojisteno-trhu/STAT-2020Q2-CAP-CZ-2020-07-28-WEB.pdf